,,Przyjaciele Zippiego”

W tym roku w naszym przedszkolu jest realizowany program promujący zdrowie i dobre samopoczucie dzieci. Nazywa się ,,Przyjaciele Zippiego”. Ma na celu jak najlepsze przygotowanie dzieci do radzenia sobie z problemami i wyzwaniami, przed jakimi stają na co dzień w przedszkolu i w domu. Dzieci, poprzez czytanie opowiadań, rozmowy, gry i zabawy, uczą się rozpoznawać i wyrażać swoje uczucia, rozwiązywać konflikty w sposób konstruktywny, nawiązywać przyjaźnie i utrzymywać dobre relacje z innymi.

Przyjaciele Zippiego, to międzynarodowy program, który jest realizowany w wielu krajach na całym świecie. W Polsce został wprowadzony w 2005 roku i uzyskał rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczestnicząc w zajęciach programu ,,Przyjaciele Zippiego” dzieci zyskują poczucie kompetencji, wiarę w siebie i swoje możliwości, a także rozwijają podstawowe kompetencje społeczne i emocjonalne- co stanowi wspaniały kapitał na całe życie.

,,Przyjaciele Zippiego” – galeria
Skip to content